Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zraněná Češka zůstala po útoku v Hurgadě v káhirské nemocnici

Egypt
Egypt
Foto: Pixabay

Káhira/Praha - Češka zraněná minulý týden v pátek Hurgadě při útoku Egypťana nožem na turistky na pláži zatím zůstává v nemocnici v Káhiře. Do Česka se nebude vracet dnes ani v pondělí.

ČTK to sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. O zdravotním stavu ženy a jejím případném převozu do ČR dnes jednali zástupci české ambasády v Egyptě s její rodinou a ošetřujícími lékaři.

Šestatřicetiletá Češka, kterou útočník na pláži nožem zasáhl do nohy a do zad, byla z Hurgady den po útoku přepravena vrtulníkem do Káhiry a tam hospitalizována. Do egyptské metropole za ní přijeli její přítel s dítětem a také její matka.

"Česká občanka zůstává ještě v nemocnici a pokračuje v rekonvalescenci. Dnes ani zítra (v pondělí) se do ČR určitě vracet nebude," napsala Lagronová ČTK v textové zprávě.

Při útoku minulý týden v pátek Egypťan v Hurgadě nožem ubodal k smrti dvě Němky a zranil čtyři další turistky. Na hotelovou pláž se podle všeho dostal tak, že si zakoupil vstupenku k jednodennímu využití.

Egypt, který bojuje o udržení turistů, dosud nepodal oficiální vysvětlení motivu útočníka ani detaily o něm. Místní úřady podle médií po útoku uváděly, že v úvahu připadá kriminalita, terorismus nebo zdravotní problémy.

Témata:  Egypt Češi teroristické útoky v Egyptě

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.