reklama

"Naše hráze zatím drží. Stejně jako dříve jsme připraveni na vše. I na evakuaci," uvedli hasiči z dolnosaského Hildesheimu, kde stále stoupá hladina řeky Innerste. Prozatím ale nucený odchod obyvatel není na programu, pokud by k němu ale došlo, týkal by se asi 1100 lidí.

Přes noc v Hildesheimu bojovalo s živlem asi 200 hasičů. "Stavěli jsme hráze z pytlů s pískem a prověřovali, zda vydrží tlak vody," uvedli hasiči. Na některých místech se rozvodněné řece podařilo přes hráze proniknout, vesměs šlo ale o travnaté pobřežní plochy.

Řeka Innerste dosáhla v noci rekordní hladiny. Zatímco při povodních v roce 2007 ukazoval vodočet ve městě výšku hladiny na 675 centimetrech, v noci na dnešek to bylo 694 centimetrů.

Situace je stabilní také v okresech Holzminden a Hameln-Pyrmont na jihu Dolního Saska. Místní úřady hlásí, že záchranné složky mají vše pod kontrolou.

Zprávy o velkých zásazích dosud nepřišly ani z Durynska. "Od půlnoci je tady v zásadě klid," uvedla dnes ráno mluvčí krizového střediska této německé spolkové země. Hladiny vod ale nadále pomalu stoupají. V Göllingenu proto museli hasiči zvýšit hráze na řece Wipper.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama