Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požáry podél francouzské Riviéry jsou téměř pod kontrolou, situaci může zkomplikovat vítr

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Paříž – Požáry podél francouzské Riviéry dostávají hasiči postupně pod kontrolu. Na jihovýchodě země a také na Korsice s nimi požárníci bojovali od pondělí. Požáry kromě Francie sužují od neděle také střední Portugalsko.

Celkem shořelo asi 7000 hektarů lesa a nízkého porostu, sdělil agentuře AFP zástupce civilní ochrany. Úřady se podle něj obávají opětovného rozhoření ohně.

Hasiči už zlikvidovali tři požáry v departementu Bouches-du-Rhône. Kvůli silnému větru a suchu jsou ale nadále v pohotovosti. Celkem bylo do boje s ohněm nasazeno 4000 hasičů a 19 protipožárních letadel.

V turisty hojně navštěvované oblasti u městečka Bormes-les-Mimosas, kde bylo v noci na středu evakuováno přes 10.000 osob, ale ještě živel zcela nezvládli. „Postupně se nám to ale daří," řekl AFP Michaël Bernier z ředitelství civilní ochrany. Situace se podle něj vyvíjí příznivě, ale kvůli poryvům větru oheň znovu propuká.

Témata:  Francie požáry

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 11:32

Pavel opět nechá vystavit korunovační klenoty. Přednost budou mít školy

Korunu, žezlo i jablko slavnostně vyzvednou klíčníci z Korunní komory v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v pondělí 14. září. Následující tři dny si je budou moct prohlédnout školní třídy. Pro veřejnost bude výstava otevřena od pátku 18. do pondělí 28. září. Klenoty letos doplní také korunovační roucho z roku 1653 a další vzácné artefakty. Vstup bude opět zdarma. Informoval o tom Pražský hrad. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy