reklama

Oznámení vyvěsila pobočka řetězce Easyfitness ve městě Güstrow krátce poté, co policie ve městě zatkla tři podezřelé islamisty, informoval deník Die Welt.

Trio je podezřelé z toho, že připravovalo „násilný čin, který ohrožuje bezpečnost státu", uvedli federální státní zástupci ve svém prohlášení. Muži ale byli propuštěni krátce poté poté, co soudce odmítl žádost o jejich další zadržování.

Güstrowská tělocvičná organizace uvedla, že zatčení podpořilo její názor o zákazu vstupu lidí z etnických menšin kvůli bezpečnosti svých členů.

„Od tohoto okamžiku nemohou tělocvičnu navštěvovat žádní spoluobčané s migračním zázemím, chceme tak chránit naše členy," uvedla organizace v oznámení zveřejněném ve středu. Dodala, že toto rozhodnutí bylo přijato „kvůli nedávnému zatýkání pro podezření z terorismu“.

Vzkaz tělocvičny se rychle začal šířit po sociálních sítích a vyvolal velkou kritiku. Oliver von Dobrowolski, člen zelených v Berlíně, uvedl, že oznámení je „odporné a zvrácené. Je to prostě rasismus."

Mluvčí ředitelství Easyfitness v Hannoveru v reakci uvedl, že oznámení je skutečné a tvrdí, že to byl „jasně neúspěšný pokus uklidnit šokované a znepokojené členy".

Prohlášení poté z zmizelo a tělocvična se od něj distancovala. „Obsah nebyl s námi, provozovateli klubu, dohodnut a neodráží filozofii Easyfitness. Distancujeme se od těchto tvrzení a vítáme všechny,“ stojí v novém prohlášení.

reklama