reklama
Stav Evy Pilarové je vážný! Zranění jsou mnohem rozsáhlejší! - anotační obrázek
Stav Evy Pilarové je vážný! Zranění jsou mnohem rozsáhlejší!

Oznámení vyvěsila pobočka řetězce Easyfitness ve městě Güstrow krátce poté, co policie ve městě zatkla tři podezřelé islamisty, informoval deník Die Welt.

Trio je podezřelé z toho, že připravovalo „násilný čin, který ohrožuje bezpečnost státu", uvedli federální státní zástupci ve svém prohlášení. Muži ale byli propuštěni krátce poté poté, co soudce odmítl žádost o jejich další zadržování.

Güstrowská tělocvičná organizace uvedla, že zatčení podpořilo její názor o zákazu vstupu lidí z etnických menšin kvůli bezpečnosti svých členů.

„Od tohoto okamžiku nemohou tělocvičnu navštěvovat žádní spoluobčané s migračním zázemím, chceme tak chránit naše členy," uvedla organizace v oznámení zveřejněném ve středu. Dodala, že toto rozhodnutí bylo přijato „kvůli nedávnému zatýkání pro podezření z terorismu“.

Vzkaz tělocvičny se rychle začal šířit po sociálních sítích a vyvolal velkou kritiku. Oliver von Dobrowolski, člen zelených v Berlíně, uvedl, že oznámení je „odporné a zvrácené. Je to prostě rasismus."

Mluvčí ředitelství Easyfitness v Hannoveru v reakci uvedl, že oznámení je skutečné a tvrdí, že to byl „jasně neúspěšný pokus uklidnit šokované a znepokojené členy".

Prohlášení poté z zmizelo a tělocvična se od něj distancovala. „Obsah nebyl s námi, provozovateli klubu, dohodnut a neodráží filozofii Easyfitness. Distancujeme se od těchto tvrzení a vítáme všechny,“ stojí v novém prohlášení.

1 komentář (Poslední 30.07. 13:00) Napište svůj názor

reklama