reklama
Gérard Depardieu jako opravdový Rus! Také volil - anotační obrázek
Gérard Depardieu jako opravdový Rus! Také volil

Toho se měl dopustit ještě jako viceprezident předchozí hlavy států. Server BBC nazval vývoj v Ekvádor "Hrou o trůny", podle něj jde totiž o boj o moc ve vládní socialistické straně.

Tento týden informoval list O Globo o audionahrávce, podle níž měl Glas požadovat úplatky od brazilské stavební firmy Odebrecht za přidělení veřejných zakázek. Glas byl viceprezidentem už od roku 2013, kdy byl hlavou státu Rafael Correa. Glas korupční jednání popřel a odstoupit odmítl.

"Byl jsem zvolen na čtyři roky a svůj mandát dokončím," prohlásil Glas ve čtvrtek. Podle ekvádorské ústavy prezident nemůže viceprezidenta odvolat, protože je to funkce volená lidovým hlasováním.

Brazilská společnost Odebrecht figuruje v centru obřího korupčního skandálu v Brazílii kolem přidělování zakázek státní firmy Petrobras a loni vyšlo najevo, že že uplácela i politiky v nejméně 12 zemích Latinské Ameriky.

Ekvádorský viceprezident Glas také obvinil prezidenta Morena ze zrady společného projektu vládní strany zvaného Občanská revoluce, který zahájil bývalý prezident Rafael Correa.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama