Moskva - Moskva v reakci na nové protiruské sankce USA bude intenzivně pracovat na snížení závislosti na amerických platebních systémech a dolaru.
Oznámil to náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov, informovala dnes agentura Reuters.
"Zintenzivníme samozřejmě práci v souvislosti s dovozními substitucemi, snížením závislosti na amerických platebních systémech a dolaru jakožto referenční měně a tak dále. Stává se to nyní nezbytně nutné," uvedl Rjabkov.
Nový americký sankční zákon přijatý začátkem tohoto měsíce omezuje možnosti obchodní spolupráce USA s Ruskem, mimo jiné v klíčové energetické oblasti.
Témata: Rusko, USA, USD (americký dolar)
Související
17. května 2026 11:37
5. května 2026 10:49
3. května 2026 11:37
2. května 2026 14:58
1. dubna 2026 10:02