Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dvě členky skupiny Pussy Riot byly zatčeny, protestovaly proti věznění režiséra Sencova

Oleg Sencov
Oleg Sencov
Foto: slobodnaevropa.org

Moskva - Ruská policie dnes zadržela dvě členky ruské punkové skupiny Pussy Riot za nepovolený protest před budovou věznice, ve které si odpykává trest ukrajinský režisér Oleh Sencov.

Členky skupiny Marija Aljochinová a Olga Borisovová na nedělní akci vyvěsily před budovou vězení v Jakutsku na východě země transparent s nápisem "Free Sentsov"(Osvoboďte Sencova). Ukrajinského režiséra a odpůrce ruské anexe Krymu v srpnu 2015 odsoudil ruský vojenský soud ke 20 letům za mřížemi za údajný terorismus. Podle Kyjeva však šlo o politicky motivovaný proces.

"Zadrželi automobil, ve kterém jsme jely. Nyní jsme na policejní stanici," uvedla Aljochinová.

Tři členky skupiny Pussy Riot, mezi nimi i Aljochinová, byly v roce 2015 poslány do vězení za to, že krátce před prezidentskými volbami vystoupily v hlavním chrámu země s punkovou modlitbou Bohorodičko, vyžeň Putina.

Témata:  Pussy Riot skupina Pussy Riot Rusko Oleg Sencov

Související

Aktuálně se děje

6. srpna 2025 13:08

Vrať Tiffany život. Hana Gregorová se otevřeně zastala Ondřeje Brzobohatého

Ondřej Brzobohatý v pondělí pod tíhou útoků na svou osobu kapituloval a oznámil, že končí s vystupováním v převleku Tiffany Richbitch. To se ale nelíbí jeho mamince Haně Gregorové, která se neméně slavného syna rozhodla hlasitě zastat. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy