Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kim přijde o miliardu dolarů. Čína zavedla nové sankce proti KLDR

Peking
Peking
Foto: Pixabay

Peking - Čína oficiálně zavádí nové sankce proti KLDR schválené Radou bezpečnosti OSN na začátku srpna. Ministerstvo obchodu v Pekingu vydalo dnes zákaz na dovoz uhlí, železné rudy, olova, ryb a mořských plodů ze Severní Koreje.

OSN restrikcemi reagovala na další dva raketové testy, které Pchjongjang provedl v červenci.

Na základě dosud nejtvrdších sankcí může přijít KLDR o zhruba jednu miliardu dolarů (asi 22 miliard korun) ročně, tedy třetinu celkových ročních příjmů z vývozu.

Rezoluce OSN také zakazuje státům vydávat nová vstupní a pracovní povolení Severokorejcům, což je dalším zdrojem peněz pro režim vůdce Kim Čong-una.

Témata:  Čína Severní Korea EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

19. března 2026 20:18

19. března 2026 12:35

Český hokej nastoupí do nové éry. Rulík oznámil překvapivé rozhodnutí

To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se v úterý, tedy v den, kdy měl kouč hokejového národního týmu Radim Rulík dle prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Aloise Hadamczika definitivně přijít s rozhodnutím o své budoucnosti v reprezentaci, nakonec potvrdilo. Rulík na společné úterní tiskové konferenci s Hadamczikem oznámil, že po této sezóně u hokejové reprezentace skutečně skončí. Již se také potvrdilo, že od příští sezóny společně se svými dosavadními dvěma asistenty z reprezentace Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem bude nově trénovat extraligové Kladno.

Zdroj: David Holub

Další zprávy