Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Špatné počasí zastavilo železniční a leteckou dopravu v německém Frankfurtu

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Frankfurt – Nepříznivé počasí dnes odpoledne omezilo dopravu ve Frankfurtu nad Mohanem. Silný déšť a bouřky na půl hodiny zastavily v vlaky a omezen byl i provoz letiště, které patří k nejvytíženějším v Evropě. Bouřky jsou podle předpovědi očekávány i v noci.

Zrušeno bylo asi 50 leteckých spojů a až do večera lze podle tiskové agentury DPA očekávat zpoždění letů. Letadla nestartovala, jen blížícím se letounům bylo povoleno přistání.

Provozovatel letiště varoval na svých webových stránkách cestující, že lety nabírají kvůli špatnému počasí zpoždění.

Podle mluvčího železnice se asi ve 14:45 SELČ zastavil provoz vlaků na frankfurtském hlavním nádraží a obnoven byl zhruba po půl hodině. Řada vlaků tak nabrala zpoždění.

Síla větru na letišti ve Frankfurtu dosahovala podle německé meteorologické služby v nárazech bezmála 100 kilometrů za hodinu.

Témata:  Německo počasí letiště Frankfurt nad Mohanem

Související

Aktuálně se děje

29. března 2026 20:44

Turek se ostře pustil do Zdeňka Svěráka. Hranatá nula, vrátila mu to Bubílková

Filip Turek se postaral o rozruch, když si jako terč svých výpadů vybral legendu české kultury Zdeňka Svěráka. Zatímco veřejnost oslavovala Svěrákovy devadesátiny, motoristický poslanec se místo gratulace rozhodl vytáhnout hercovu minulost spojenou s podpisem Anticharty. Na sociálních sítích sice uznal Svěrákovo herecké nadání, vzápětí ho však obvinil z agitace pro hnutí Milion chvilek a připomněl jeho někdejší loajalitu k režimu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy