Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Skotský parlament se stal terčem kybernetického útoku

Útok hackera, ilustrační fotografie
Útok hackera, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Edinburgh (Británie) - Skotský parlament čelí kybernetickému útoku, zabezpečení systémů se ale hackerům prolomit nepodařilo.

S odkazem na sdělení parlamentu o tom dnes informovala agentura Reuters. Parlament uvedl, že jde o takzvaný útok hrubou silou (brute-force attacks).

"V tuto chvíli žádné důkazy nenasvědčují tomu, že při útoku bylo prolomeno zabezpečení; naše IT systémy jsou dál plně funkční. Uživatelé by však měli vědět, že útok stále pokračuje," sdělil parlament.

"Není neobvyklé, že útoky hrubou silou trvají i několik dní. Je proto důležité, aby se uživatelé měli na pozoru a oznámili jakoukoli podezřelou aktivitu," uvádí se ve sdělení parlamentu.

Takzvanými útoky hrubou silou se hackeři pokoušejí získat přístup k systémům bez znalosti klíčů nutných k dešifrování. V zásadě jde o testování různých možných hesel.

Témata:  Skotsko hackeři

Související

Aktuálně se děje

5. června 2025 14:11

Vítáme herecké miminko. Kryštof Bartoš a Martina Babišová mají Oskara

Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje. Prvního společného potomka se dočkal známý herecký pár. Sympatická herečka Martina Babišová přivedla na svět miminko, jehož otcem je její kolega Kryštof Bartoš, jenž se v očích televizních diváků proslavil v seriálu Devadesátky. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

36 let od masakru na Náměstí nebeského klidu. Čína šíří svá chapadla po celém světě

Čínský režim 36 let po masakru na Náměstí nebeského klidu stále bezostyšně ignoruje odpovědnost za zločiny proti lidskosti a tvrdě potlačuje svobodu projevu. Místo vyrovnání se s vlastní minulostí rozprostírá své chapadla ekonomického a politického vlivu do celého světa. Pod rouškou investic a půjček uvádí státy do chudoby. Export autoritářských praktik je varovným signálem pro všechny demokracie – a nejen pro ně. Obětním beránkem čínského vlivu se stává už i Rusko.