Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Irácké vládní síly slaví: Dobyly Tall Afar, poslední větší město ovládané IS v Iráku

Irák
Irák
Foto: Pixabay

Bagdád - Irácké vládní jednotky dobyly z rukou organizace Islámský stát (IS) město Tall Afar na severu Iráku. Informují o tom irácká média s odvoláním na armádní velitele.

Už v sobotu velení iráckých jednotek oznámilo, že vládním oddílům zbývá obsadit asi pět procent města, které IS ovládl v červnu 2014.

Tall Afar byl posledním větším městem, kde IS v Iráku držel pozice. V sousední Sýrii bojují členové IS o poslední velké město Rakka.

"Všechny čtvrti města Tall Afar jsou osvobozeny," řekl podle serveru iráckých Kurdů Rudaw velitel operace Rašíd Jaralla. Dodal ale, že islamisté z IS stále ovládají oblast Ajazíja, která leží na sever blízko města Tall Afar.

Vládní ofenziva za opětovné získání dříve asi dvousettisícového Tall Afaru začala 20. srpna. Tento pátek Bagdád ohlásil, irácké síly prolomily obranu IS a dostaly se do centra města.

Témata:  Irák Islámský stát EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

9. listopadu 2025 4:00

Počasí bude odolávat zimě i o víkendu v polovině listopadu

Každým dnem se blíží prosincový začátek meteorologické zimy, ale výraznější ochlazení nemá nastat ani během příštího víkendu v polovině listopadu. Odpolední maxima vyšplhají až na 13 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy