reklama

Server uvádí, že Korwin-Mikke spolu s dalšími příznivci ruského prezidenta Putina trvá na tom, že Ukrajina ohrožuje územní integritu Polska. Jedinou silou, která Kyjev od ozbrojeného zásahu odrazuje, je podle něj právě Rusko.

„Rusko je proti Ukrajině a tím se automaticky stává naším spojencem. Jelikož Kyjev soustředí téměř čtyři pětiny svých ozbrojených jednotek na východě země, není důvod k obavám, protože jim nezbývá dostatečná kapacita na to, aby vpadli na východ Polska," uvedl podle serveru Korwin-Mikke v rámci rozhovoru pro polskou televizi.

Korwin-Mikke také nesouhlasí s plánem NATO nasadit více jednotek na východ k ruským hranicím. Současná zahraniční politika Ruska pak podle něj jasně vyplývá z kroků NATO. Jak vysvětluje, zatímco v okolí USA žádné ruské vojenské základny nejsou, Rusko je obklopeno vojenskými základnami NATO a USA.

Server připomíná, že Korwin-Mikke v minulosti proslul svými kontroverzními výroky, mezi které patřilo například tvrzení, že neexistuje žádný písemný důkaz o účasti Adolfa Hitlera na holocaustu, nebo nazvání uprchlíků ze Středního východu „lidským odpadem".

reklama