reklama

Radnice uvedla, že nezatopených domů se tento krok nedotkne, informuje agentura Reuters. Starosta Sylvester Turner odhadl, že v oblasti, kam voda nadále poteče kvůli vypouštění přehrad, je asi 15.000 až 20.000 domů. Dodal, že pokud domy v důsledku nynějších záplav zatopené nebyly, nemělo by se jich dotknout ani plánované upouštění dvou přehrad. 

Bouře Harvey a záplavy, které s sebou přinesla, si podle poslední bilance vyžádaly 39 obětí. V okrese Harris, jehož součástí je i Houston, voda zatopila odhadem 136.000 staveb. Ve městě Houston dnes pokračovalo odklízení trosek a pátrání po případných dalších obětech, mnoho lidí se stále pohřešuje.

Starosta Turner požádal o více techniky a záchranného vybavení, ale také o personál, který by pomohl zpracovat tisíce žádostí o federální pomoc. Dosud o ni požádalo asi 325.000 lidí. Federální agentura pro řešení krizových situací (FEMA) oznámila, že už vyplatila na individuální pomoc 57 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy korun).

Lokální letiště nedaleko Beaumontu zažívá nebývalý provoz. Každý den z něj totiž odlétají stovky letadel a vrtulníků, které odvážejí lidi ze zatopených oblastí do náhradních ubytování v Dallasu a jinde.

reklama