Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Panika v ruské škole: Student napadl učitelku sekáčkem, střílel vzduchovkou i petardami

Ruská policie, ilustrační fotografie
Ruská policie, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto ABCNews

Moskva - 15letý žák dnes útočil ve škole v Ivantějevce u Moskvy. Učitelku napadl kuchyňským sekáčkem, skončila v nemocnici. Mladík také začal střílet a odpalovat petardy. Žáci v panice skákali z oken, tři utrpěli zranění.

"Podle dostupných údajů patnáctiletý žák deváté třídy během hodiny informatiky zaútočil na učitelku kuchyňským sekáčkem a udeřil ji po hlavě. Pak výrostek začal ve třídě odpalovat podomácku zhotovené petardy a střílet," uvedla generální prokuratura, podle níž útočník použil vzduchovou či plynovou zbraň.

Učitelka utrpěla zranění lebky, jeden chlapec utrpěl zlomeninu a dva zhmožděniny. Jejich životy nejsou v ohrožení.

Útočník byl podle agentury Interfax kvůli problémům ve škole jednou vyšetřován u psychoterapeuta.

Témata:  Rusko útok policie Rusko školství

Související

Aktuálně se děje

23. července 2025 21:19

Zvrat v případu smrti Matthewa Perryho: Lékař se přiznal

Lékař Salvador Plasencia, obviněný v souvislosti s loňským tragickým úmrtím herce Matthewa Perryho, ve středu u federálního soudu v Los Angeles přiznal vinu ve čtyřech bodech obžaloby. Přiznal, že Perrymu nelegálně dodával anestetikum ketamin v týdnech před hercovou smrtí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

An-24

V Rusku se zřítilo dopravní letadlo. Mrtvých jsou desítky

Na ruském Dálném východě se ztratilo osobní letadlo An-24 se zhruba 50 lidmi na palubě. Podle informací agentury Reuters ztratili dispečeři s letounem kontakt ve čtvrtek během přiblížení k městu Tynda v Amurské oblasti, která sousedí s Čínou. Ruská média později oznámila, že trosky letadla byly nalezeny zhruba 15 kilometrů od města Tynda. Nehodu podle prvních informací nikdo nepřežil.