reklama
Finalistky České Miss 2018. Takhle vypadají v plavkách i bez nich! - anotační obrázek
Finalistky České Miss 2018. Takhle vypadají v plavkách i…

Parlyová také před zástupci francouzské armády uvedla, že "možnost vyhrocení situace vedoucího k rozsáhlému konfliktu nelze vyloučit". Její výroky zazněly v projevu na Letní univerzitě obrany v jihofrancouzském městě Toulon.. Tamní konference se kromě vojáků účastní stovky domácích a zahraničních politiků a zástupci průmyslu.

V pátek ministr obrany Jean-Yves Le Drian varoval, že komunistický režim by mohl být schopen vypustit raketu dlouhého doletu v horizontu několika měsíců.

Nedělní jadernou zkoušku KLDR odsoudil téměř celý svět. RB OSN se krizí kolem KLDR zabývala na mimořádném zasedání. Zástupkyně USA Haleyová řekla, že by rada měla přijmout nejtvrdší možná opatření, a dodala, že Spojené státy tento týden předloží návrh nové rezoluce.

Také Čína oficiálně protestovala proti testu KLDR. Mluvčí ministerstva zahraničí Keng Šuang novinářům řekl, že Peking adresoval "důrazné výtky zodpovědné osobě na severokorejské ambasádě v Číně".

Jihokorejské ministerstvo obrany uvedlo, že Pchjongjang zřejmě chystá další testy raket, včetně mezikontinentální. Jihokorejský ministr obrany prohlásil, že KLDR je nejspíš schopna vytvořit miniaturizovanou jadernou zbraň, kterou může umístit na mezikontinentální raketu.

– Globe24.cz / ČTK

1 komentář (Poslední 05.09. 19:18) Napište svůj názor

reklama