Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie chce zadržet také Krejčířova syna, z čeho je podezřelý?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Johannesburg - Jihoafrická policie má v úmyslu zadržet syna Radovana Krejčíře Denise. Uvedl to web The Citizen.

Vyplynulo to ve čtvrtek během soudního procesu s Krejčířem a dalšími obžalovanými v případu vraždy podnikatele libanonského původu Sama Issy. Denis je údajně podezřelý ve stejném případu jako jeho otec.

Denisovi byl již dříve zakázán vstup do země jihoafrickým ministerstvem vnitra. Krejčířův syn se nyní pravděpodobně nachází někde ve východní Evropě, uvedl dnes jihoafrický server. Loni podle všeho byl v Česku.

Soud s Radovanem Krejčířem dnes v Jihoafrické republice pokračoval, nijak se ale neposunul. Obhajoba totiž obvinila prokuraturu z toho, že nezveřejnila důležité důkazy; advokáti se tak prý nemohou řádně připravit.

Z vraždy Issy byly dosud kromě Krejčíře obžalovány další čtyři osoby - Nkanyiso Mafunda, Siboniso Miya, Mfaniseni Siphiwe Memela a Mike Grigorov. Podle právníka těchto čtyř mužů jsou porušována práva jeho klientů na spravedlivý proces. Podobného názoru je i Krejčířův právník Cliff Alexander. Ten prokuraturu rovněž obvinil, že neprokázala nějaké skutečné spojení mezi Krejčířem a Issou.

Témata:  Radovan Krejčíř Jihoafrická republika

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 14:27

Policie ČR vyšetřuje tragický rodinný konflikt v Plzni. Jeden člověk zemřel

Tragický rodinný konflikt vyšetřuje plzeňská kriminálka od pondělního večera. V bytě v Plzni napadl muž svého bratra, který útok nepřežil, a také otce, jehož záchranáři převezli s vážným zraněním do nemocnice. Podezřelý je momentálně v nemocnici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.