Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hurikán Irma si podle Francie údajně vyžádal dva mrtvé

Hurikán
Hurikán
Foto: Pixabay

Paříž - Hurikán Irma si na francouzské části karibského ostrova Svatý Martin a na ostrově Svatý Bartoloměj vyžádal nejméně dva mrtvé a dva vážně zraněné.

Před odletem na postižená území to dnes novinářům sdělila francouzská ministryně pro zámoří Annick Girardinová. Dodala, že situace se velmi rychle mění.

Francouzská vláda podle Girardinové vypracovala záchranný plán. Jeho realizaci ale brání skutečnost, že do nejhůře zasažených oblastí se nelze dostat.

Bouře Irma - která se řadí do nejvyšší, páté kategorie hurikánů - podle úřadů ničila domy, přerušila elektrické vedení a způsobila bleskové záplavy. Evakuovány byly desetitisíce lidí. Irma se nyní blíží k Portoriku.

Témata:  USA hurikán hurikán Irma

Související

Aktuálně se děje

19. března 2026 20:18

19. března 2026 10:52

Návod nebyl. Dagmar Havlová zavzpomínala, jak se zhostila role první dámy

Česko za 33 let zažilo čtyři prezidenty, ale pět prvních dam. Jedna z nich oslaví o víkendu narozeniny. Dagmar Havlové bude od neděle 73 let. Když její muž končil jako prezident, nebylo jí ani padesát. V roli jí tehdy vystřídala Livia Klausová. Jak spolu obě dámy vycházely?  

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy