reklama
VIDEO: Největší hvězdy ve filmu Dámský klub - anotační obrázek
VIDEO: Největší hvězdy ve filmu Dámský klub

V části Georgie platí stejně jako v Jižní a Severní Karolíně a na Floridě stav nouze. Guvernér Nathan Deal, jehož stát nepamatuje úder hurikánu podobné síly od roku 1898, dnes vyhlásil povinnou evakuaci oblastí blízkých atlantickému pobřeží Georgie, která se týká například města Savannah. S evakuací či záchranou obyvatel bude pomáhat 5000 příslušníků místních bezpečnostních složek.

NASA má obavy z možného poškození Kennedyho střediska na Mysu Canaveral, které je schopné bez potíží odolat větrům o rychlosti přibližně do 220 kilometrů v hodině, Irmu však zatím provázejí větry o téměř 70 kilometrů rychlejší. Zaměstnanci proto dnes opevňovali dveře důležitých budov a nosili k nim pytle s pískem. V pátek bude na bezpečnost centra dohlížet 120 lidí z celkových 9000 zaměstnanců.

Floridský guvernér Rick Scott oznámil, že úřady se všemožně snaží usnadnit zásobování čerpacích stanic pohonnými hmotami, kterých se kvůli masovému exodu lidí z pobřežních oblastí mnohdy na pumpách nedostává. Své domovy opouštějí mimo jiných desetitisíce obyvatel částí Miami, z letovisek prchají turisté z ostrovů Florida Keys.

Momentálně hurikán pustoší karibské ostrovy a má zasáhnout Dominikánskou republiky a Bahamy. 

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama