Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Skupina sebevražedných atentátníků zabila v Iráku šest lidí

Irák, centrum Bagdádu
Irák, centrum Bagdádu
Foto: dia.mil

Bagdád - Přes deset sebevražedných atentátníků dnes při útoku na obytný komplex v irácké provincii Anbár zabilo šest lidí.

Oznámila to policie ve městě Ámirijja Fallúdža, které bylo dějištěm útoku. Podle policejního velitele se dostalo brzy ráno do komplexu nejméně 14 sebevražedných atentátníků. V objektu je kromě bytů také policejní stanice a vládní úřady.

Pět z atentátníků odpálením náloží zabilo pouze sebe, když se dostali do palby s policisty a vojáky, upřesnil policejní velitel. Zbylí se poschovávali uvnitř a později se je podařilo najít a zabít.

Při incidentu ale přišlo o život pět zasahujících vojáků a jeden civilista. Zranění utrpělo 18 osob.

Témata:  Irák sebevražedný atentát

Související

Aktuálně se děje

13. června 2026 8:31

Dagmar Havlová reaguje na novou správní radu Knihovny Václava Havla

Dagmar Havlová nevydržela a znovu se vyjádřila k dění kolem Knihovny Václava Havla. Po jmenování nové správní rady prozradila, že pojala podezření, že její manžel snad píše novou hru. Havlová zdůraznila, že se jmenováním nových členů správní rady nemá nic společného. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy