Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo deportovalo odmítnuté žadatelé o azyl z Afghánistánu, byli odsouzeni za kriminalitu

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Kábul - V Kábulu dnes přistálo letadlo s osmi odmítnutými žadateli o azyl, kteří se v Německu dopustili různých trestných činů. Jedná se o první hromadné vyhoštění z Německa do Afghánistánu od útoku v Kábulu z 31. května, při němž byla vážně poškozena německá ambasáda.

Všichni odjeli na letišti v metropoli Severního Porýní-Vestfálska Düsseldorfu přímo z vězení. Bavorský ministr vnitra Joachim Hermann uvedl, že tři z nich byli vyhoštěni z Bavorska. Dva se podle jeho vyjádření dopustili násilných trestných činů a třetí byl odsouzen za vážné ublížení na zdraví.

Humanitární organizace posílání lidí zpět do Afghánistánu kritizují, protože tamní situaci kvůli útokům islamistického hnutí Taliban označují za životu nebezpečnou.

Hermann ale odmítl snahy některých neziskovek zabránit vyhoštění pachatelů vážných zločinů. "Pro to nemám vůbec žádné pochopení. Někdo, kdo u nás zdánlivě žádá o ochranu před pronásledováním a válkou a pak páchá takové hanebné činy," zdůraznil.

Témata:  Německo uprchlíci Afghanistán

Související

Aktuálně se děje

9:22

Nový život Ivany Gottové mimo Bertramku. Sousedé promluvili

Ivana Gottová zákonitě musela po smrti Karla Gotta začít nový život, jehož hlavní náplní je péče o odkaz zesnulého manžela. Vdova učinila zásadní rozhodnutí, když se s rodinou přestěhovala z Bertramky. Jak na známé osobnosti reagují jejich noví sousedé?

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Donald Trump a Cyril Ramaphosa

Trump v Oválné pracovně šokoval prezidenta JAR. Pustil mu video s vymyšleným obviněním z genocidy

Prezident Spojených států Donald Trump během dnešního jednání v Bílém domě šokoval svého hosta, jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu, když jej nečekaně konfrontoval s opakovanými a nepodloženými tvrzeními o údajné „genocidě bělochů“ v Jižní Africe. Setkání, které mělo být zaměřeno na obchod a nerostné suroviny, se rychle změnilo v dramatickou výměnu názorů na jeden z nejcitlivějších problémů jihoafrické společnosti.