Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo sužuje bouře Sebastian, kvůli počasí zřejmě zemřeli tři lidé

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Berlín – Nejméně tři oběti si v Německu vyžádala bouře Sebastian, která zasáhla sever Evropy. Doprovází ji vítr o rychlosti 130 kilometrů za hodinu a posouvá se dál na východ, uvedla agentura DPA. Před příchodem do Německa bouře sužovala i Nizozemsko. Na amsterodamském letišti Schiphol byly dočasně uzavřeny startovací a přistávací dráhy.

Živel se dnes přehnal přes západní a severní části Německa a blízko pobřeží Severního moře byl zaznamenán vítr o rychlosti až 140 kilometrů za hodinu.

V Hamburku se dnes zřítilo lešení na kolemjdoucího, který neštěstí nepřežil. Podle místních hasičů se konstrukce uvolnila pravděpodobně v důsledku silných větrných poryvů. Další možná oběť bouře v Labi. Šlo o muže na kolečkovém křesle. Podle policie však není vyloučeno, že spáchal sebevraždu.

V Severním Porýní-Vestfálsku v lese u obce Brilon zabil třiapadesátiletého zeměměřiče vyvrácený dvacetimetrový smrk. Bouře v regionu vyvrátila mnoho stromů, způsobila komplikace v železniční dopravě a poničila i několik automobilů a budov.

Zrušeno bylo několik trajektových spojů v Severním moři. Přes noc se má živel podle meteorologů přesunout do východní části Německa a u moře má prudký vítr foukat i ve čtvrtek.

Témata:  Německo bouře EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

10:05

Nový muž po boku Evy Burešové. Bydlíme kousek od sebe, odhalila

Mužem jejího srdce je jeden jediný, ale s tanečními partnery je to u Evy Burešové složitější. Známá herečka a zpěvačka se zjevně chce objevovat na parketu i po předčasném konci ve slovenské televizní show. Musela si však najít nového tanečníka. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Donald Trump a Cyril Ramaphosa

Trump v Oválné pracovně šokoval prezidenta JAR. Pustil mu video s vymyšleným obviněním z genocidy

Prezident Spojených států Donald Trump během dnešního jednání v Bílém domě šokoval svého hosta, jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu, když jej nečekaně konfrontoval s opakovanými a nepodloženými tvrzeními o údajné „genocidě bělochů“ v Jižní Africe. Setkání, které mělo být zaměřeno na obchod a nerostné suroviny, se rychle změnilo v dramatickou výměnu názorů na jeden z nejcitlivějších problémů jihoafrické společnosti.