Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

EU jde cestou Hitlera a Napoleona, varuje bývalý londýnský starosta

Evropská Unie
Evropská Unie
Foto: European Union

Londýn - Bývalý londýnský starosta Boris Johnson prohlásil, že EU pokračuje v cestě Adolfa Hitlera a Napoleona a snaží se vytvořit evropský superstát.

Johnson se tak vyjádřil v rozhovoru pro list The Sunday Telegraph, o němž informovala agentura Reuters. Podle Johnsona Evropská unie postrádá demokracii a sjednocující autoritu a je odsouzena k neúspěchu.

"Napoleon, Hitler, zkoušeli to různí lidé a vždy to skončilo tragicky... Evropská unie se snaží dělat totéž, i když odlišnými metodami," řekl Johnson. "(EU) nemá vedení, které by všichni respektovali a chápali. To způsobuje absenci demokracie," dodal.

Britové budou o setrvání v EU hlasovat v referendu 23. června a výsledek je stále nejasný. Stávající premiér David Cameron vede kampaň za to, aby Británie zůstala v unii.

Témata:  EU Brexit

Související

Aktuálně se děje

5. února 2026 18:17

Felix Slováček zuří: Zneužili Aničku. Do akce povolal právníky

Hudebník Felix Slováček prožívá velmi náročné období, které nyní vyvrcholilo jeho otevřeným hněvem. Poté, co musel prostřednictvím právníků vyvracet spekulace o údajném otcovství dítěte své bývalé milenky Lucie Gelemové, čelí dalšímu útoku na své soukromí. Na internetu se totiž objevilo rozsáhlé video, které šíří řadu nepravd o jeho rodině i zesnulé dceři Aničce.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy