Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel nejstarší člověk světa. Jamajčance Violet Brownové bylo 117 let

Důchodci
Důchodci
Foto: Pixabay

Kingston - Na Jamajce v pátek zemřela Violet Brownová, která byla nejstarším člověkem světa. Ženě bylo 117 let, narodila se ještě za vlády královny Viktorie. Nejstarším člověkem světa je nyní rovněž 117letá Japonka Nabi Tadžimaová.

Brownová, která byla nejstarším člověkem světa od dubnového úmrtí Italky Emmy Moranové, si získala pozornost celé země, když ji navštívili političtí i duchovní vůdci Jamajky.

Brownová v posledním týdnu trpěla zdravotními obtížemi, byla dehydrovaná a měla nepravidelný tep. Podle místního listu The Gleaner se její rodina přela, zda se Brownové dostává kvalitní zdravotní péče. Když za ní příbuzní přišli v pátek do nemocnice, lékaři jim oznámili smutnou zprávu.

Brownová se narodila jen pár kilometrů od místa, kde se o 86 let později narodil atlet Usain Bolt. Když se jí lidé ptali, jak se dožít tak vysokého věku, říkala, že jedla hodně ovoce a zeleniny. Zvláště ráda prý měla pomeranče, manga a sladké brambory. Většinu života přitom strávila sekáním cukrové třtiny na plantáži.

Témata:  nejstarší lidé úmrtí Jamajka důchodci

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.