Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němečtí ministři odmítají vstup Rumunů a Bulharů do Schengenu

Evropská Unie
Evropská Unie
Foto: European Union

Nerlín - Němečtí zemští ministři vnitra na rozdíl od Bruselu odmítají plán na rychlé zapojení Rumunska a Bulharska do schengenského prostoru volného pohybu.

Pro rychlé zapojení Rumunska a Bulharska do schengenského prostoru se předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vyslovil ve středečním projevu před Evropským parlamentem. Šéf unijní exekutivy je přesvědčen, že by to pomohlo zlepšení ochrany vnější hranice EU.

"Obě země sice v posledních letech pokročily v boji proti zločinu a korupci, ale nevidím, že by už dosáhly zralosti pro vstup do Schengenu," řekl dnes ministr vnitra spolkové země Bádensko-Württembersko Thomas Strobl, který patří ke Křesťanskodemokratické unii (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

"Dokud není jasné, jak můžeme spolehlivě zorganizovat ochranu (vnější) evropské hranice, nemůžeme do schengenského prostoru přijmout více zemí," uvedl dolnosaský ministr vnitra Boris Pistorius (SPD).

Podobně kriticky se k Junckerově záměru vyjádřil i viceprezident německých policejních odborů (GdP) Jörg Radek. "Pokud to chceme udělat, musíte nejprve schengenský systém reformovat," uvedl.

Témata:  Německo Jean-Claude Juncker Schengen Rumunsko Bulharsko EU

Související

Aktuálně se děje

20. srpna 2025 20:57

Agáta Hanychová nastínila budoucnost svého jediného syna

Agáta Hanychová bude logicky vzorem především svým dvěma dcerám. Jako první z dětí ale dospěje syn Kryšpín. Jaká může být jeho budoucnost? Chlapcova slavná maminka něco naznačila. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy