reklama

Někteří protestující se začali hnát k policistovi, který byl nucen ve spěchu nasednout do svého vozu a ujet. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, ale někteří demonstranti házeli lahve. Později policie na twitteru informovala, že protestující rozbíjeli výlohy. "Máme zprávy o značném ničení majetku v centru" St. Louis, uvedla policie v jednom z tweetů.

zdroj: YouTube

Někteří protestující se pokusili zablokovat nájezd na místní dálnici. Policie dala zdivočelému davu příkaz k rozchodu.

I v pátek a sobotu protesty začaly pokojně, ale nakonec vyvrcholily střety mezi policií a protestujícími. Demonstranti házeli po policistech kameny a lahve, rozbíjeli výlohy a poničili dům starostky města. Policie nasadila slzný plyn a několik lidé zadržela.

V neděli dav po zahájení protestní akce držel šest minut ticha před budovou policie a provolával Přestaňte nás zabíjet. Policisté to podle agentury AP sledovali z oken. Protestující vysvětlili, že šest minut ticha symbolizuje šest let, které uplynuly od zabití Anthonyho Lamara Smithe.

36letý policista Jason Stockley čelil u soudu obvinění z vraždy, protože ze záznamu z honičky vyplynulo, že řekl, že prchajícího zabije. Černocha pak usmrtil pěti výstřely. Také se ukázalo, že u zabitého 24letého Smithe se sice našla zbraň, ale podle prokuratury nesla stopy DNA jen Stockleyho. Prokuratura byla přesvědčena, že ji tam policista po incidentu nastrčil. Soud ale nakonec Stockleyho osvobodil.

reklama