reklama
Obří trapas! Kevin Spacey schytal další ránu! - anotační obrázek
Obří trapas! Kevin Spacey schytal další ránu!

Několik lidí utrpělo lehčí zranění poté, co neznámý pachatel hodili dvě láhve se zapáchající tekutinou do okna nového fitness centra ve městě Tauberbischofsheim.

Podle německých médií se mělo jednat o kyselinu máselnou. Ta je sice relativně slabá a podobná například kyselině octové, přesto dokáže v uzavřených místnostech napáchat určité škody na zdraví. 

K incidentu podle deníků Bild a Stuttgarter Nachrichten došlo dnes k ránu a útokem bylo zasaženo sedm lidí, kteří si stěžovali na podráždění dýchacích cest. Na místo byli povoláni hasiči, kteří látku analyzovali a celý prostor vyvětrali.

Útoky kyselinou ale nejsou ani v Německu výjimečnou záležitostí. Od začátku roku se jich odehrálo hned několik, přičemž nejvíce se jich děje v Berlíně.

Například v únoru ve čtvrti Friedrichshain ve východní části města ženu potřísnil kyselinou projíždějící cyklista.

Na kole jel také útočník, který v lednu napadl a kyselinou poranil rovněž 27letou ženu v sousední čtvrti Prenzlauer Berg. Už v prosinci neznámý cyklista kyselinou zaútočil v dalších částech Berlína celkem na tři ženy.

Přinejmenším v jednom případě použil kyselinu sírovou, která se používá jako náplň do autobaterií. Nejméně v jednom případě pachatel žíravinu vystříkl z vodní pistole.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama