Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Turista zachránil autobus v Alpách, zastavil o na okraji srázu

Alpy
Alpy
Foto: Pixmac

Vídeň - Turista zabránil tragédii v rakouských Alpách. Všiml si, že řidič ztratil kontrolu nad volantem a autobus s 23 lidmi míří ke kraji úzké horské silnice. Vozidlo zastavil na okraji srázu.

Autobus vezl o víkendu skupinu francouzských výletníků v tyrolských Alpách v oblasti Zillertal poblíž města Kaltenbach, když řidič (76) z neznámých příčin zkolaboval.

Duchapřítomný francouzský turista (65) na sedadle v první řadě okamžitě vystartoval ze svého místa a stihl dupnout na brzdu právě ve chvíli, kdy přední kolo již sjelo ze silnice a směřovalo z prudkého srázu.

"Jen o vlásek unikli tragédii," řekl zpravodajskému webu Salzburg 24 mluvčí místní policie, podle něhož muž zachránil cestující před takřka jistou smrtí. Nehoda rozvířila debatu o zavedení věkového limitu pro řízení motorových vozidel, zvláště autobusů. V současnosti neplatí žádné omezení.

Témata:  Alpy nehody autobusů dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

1. července 2025 16:19

Jaromír Soukup je opravdu nepoučitelný. Češi dostali další důkaz

Červen je sice minulostí, ale vzpomínky na porážku Jaromíra Soukupa v zápase s influencerem Markem "Datlem" Valáškem jsou stále živé. Všechno nicméně nasvědčuje tomu, že známý podnikatel je nepoučitelný. Zdroje totiž potvrzují, že chce i přes pokročilý věk a nevalné výsledky v boxerské kariéře pokračovat. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy