reklama
Známý režisér se pustil do politiků: To nemůže vydržet dlouho! My si to budeme pamatovat! - anotační obrázek
Známý režisér se pustil do politiků: To nemůže vydržet…

V minulých týdnech se často mluvilo o neúčinnosti protiraketového deštníku v souvislosti s testy KLDR, kdy režim vypálil přes Japonské ostrovy dvě rakety. Ani jedna z provokací nebyla sestřelená a odborníci se často shodovali v tom, že střely se nedaly zničit. Velká Británie se snaží dokázat opak. Přes 3300 vojáků je teď uprostřed manévrů, které mají ostrovní stát spolehlivě ochránit.

Podle Michaela Fallona z obrany jsou zde vážné domněnky, že KLDR bude brzo mít mezikontinentální rakety, které budou ohrožovat nejen USA, ale i Evropu. "Severní Korea vyvíjí techniku, která narušuje světový mír, a my se musíme bránit," prohlásil Fallon. Cvičení zahrnuje lodě, které se zaměří na vyhledávání hrozeb, jako jsou ponorky, které by mohly nést rakety, mezi stíhačkami zajišťující vzdušnou podporu jsou i některé se systémem Aegis.

Společné cvičení s NATO bylo plánováno již dlouho, ale napjatá situace na Korejském poloostrově jednání urychlilo. Vojenských manévrů ve Skotsku se mimo Spojeného království účastní i USA, Francie, Kanada, Itálie, Německo, Španělsko a Nizozemí. Vláda Velké Británie nedávno investovala skoro 60 milionů liber do modernizace základen a dalších 16 milionů hodlá utratit na vylepšení radarů.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama