Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U řeky u Paříže se našly dva dělostřelecké granáty z první světové války

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Paříž - V blízkosti řeky Yerres v departementu Essonne poblíž Paříže se dnes našli dva dělostřelecké granáty, pocházejí z první světové války.

Na nález upozornil policii náhodný kolemjdoucí, který se u řeky procházel.

Jedna výbušnina byla zneškodněna na místě, druhou pyrotechnici odvezli do izolované oblasti, kde ve vykopané jámě po aktivaci vybuchla sama.

Podle policie se tyto druhy granátů obvykle v Essonne nenacházely. Patrně se jich zbavil nějaký sběratel.

Témata:  Francie munice I. světová válka

Související

Aktuálně se děje

1. prosince 2025 17:25

Juchelka po setkání s Pavlem: Řešila se důchodová reforma i valorizace důchodů

Prezident Petr Pavel pokračuje v jednáních s nominanty na členy budoucí koaliční vlády, kterou mají tvořit hnutí ANO, SPD a Motoristé sobě. V pondělí na Hradě proběhly konzultace s dalšími třemi kandidáty z hnutí ANO: Karlem Havlíčkem, Alenou Schillerovou a Alešem Juchelkou. Hlava státu zároveň zopakovala své dřívější výhrady vůči poslanci Filipu Turkovi, čestnému prezidentovi Motoristů sobě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy