Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Napětí eskaluje: Trump zažehl doutnák války, tvrdí šéf severokorejské diplomacie

Donald Trump
Donald Trump
Foto: kremlin.ru

Moskva - Prezident USA Donald Trump svým nedávným projevem v OSN „zažehl doutnák války". Ruské agentuře TASS to řekl severokorejský ministr zahraničí Ri Jong-ho.

Trump pohrozil zničením Severní Koreje, pokud Pchjongjang nepřestane provokovat jadernými a raketovými testy. Minulý týden pak na twitteru napsal, že při jednání s Pchjongjangem „bude fungovat jen jedna věc". Zjevně tak narážel na případné použití síly k vyřešení sporu kolem jaderných a raketových testů KLDR.

Severokorejský ministr řekl, že vojenská síla Pchjongjandu už se takřka vyrovnala síle Spojených států. Uvedl také, že jaderný program KLDR zajistí mír a stabilitu v regionu. O svém jaderném programu ale KLDR nehodlá jednat.

„Dá se říct, že Trump svým agresivním a bláznivým projevem v OSN zažehl doutnák války," citoval dnes TASS ministra. „Musíme se s Amerikou konečně vypořádat - ohnivým krupobitím, ne slovy," dodal Ri.

Témata:  Severní Korea Donald Trump USA

Související

Aktuálně se děje

4. dubna 2026 20:06

4. dubna 2026 18:53

Barvení vajíček ubrousky je nový hit. Jak na to?

Velikonoce se nezadržitelně blíží a s nimi i tradiční zdobení vajíček. Pokud vás už nebaví klasické práškové barvy z obchodu, které často zanechají více parády na vašich prstech než na skořápce, máme pro vás inspiraci na osvědčené i netradiční metody.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy