Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poplach v Bruselu: Budovu EU zahalily výpary, 15 lidí se přiotrávilo

Evropská Unie
Evropská Unie
Foto: European Union

Brusel - V budově Evropské rady se 15 lidí přiotrávilo výpary ze směsi chemických látek. Pět osob museli záchranáři převézt do nemocnice, ostatní byli ošetřeni na místě.

Budovu Europa hasiči nakrátko evakuovali a zaměstnanci se přesunuli do sousední budovy Justus Lipsius.

Podle prohlášení Rady EU byl na vině technický problém, který se týkal ventilace. Hasiči uvedli, že se špatně smíchaly chemické látky. Zdravotní komplikace se dotkly zaměstnanců kuchyní v budově Europa.

V budově s názvem Europa se konají summity EU. "Incident nezabrání schůzce Evropské rady naplánované na příští týden (19.-20. října)," stojí v oficiálním prohlášení.

Témata:  otrava EU EuroZprávy.cz

Aktuálně se děje

17. srpna 2026 9:21

Policie vyšetřuje vraždu v Českých Budějovicích. Obětí je žena

Jihočeská policie vyšetřuje vraždu, která se stala během uplynulého víkendu přímo v Českých Budějovicích. Zemřela žena, podezřelého muže se policistům podařilo rychle zadržet. Nikomu tak nehrozí další nebezpečí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy