Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská delegace se do USA nepodívá. Nedostala víza k cestě do OSN

OSN
OSN
Foto: Pixabay

Moskva - Delegace ruského generálního štábu, která se v sídle OSN v New Yorku měla zúčastnit briefingu, nedostala víza. Mluvčí Kremlu označil rozhodnutí Spojených států za nepřijatelné.

Podle Alexandra Jemeljanova, mluvčího ruského ministerstva obrany, měla skupina vysokých důstojníků generálního štábu uspořádat v New Yorku briefing společně s čínskými kolegy. Plán se ale neuskutečnil, protože Rusové nedostali americká víza.

"Situací jsme velmi znepokojeni a považujeme ji za nepřijatelnou," řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov novinářům.

Velvyslanectví USA v Moskvě v reakci oznámilo, že na cesty oficiálních ruských představitelů do sídla OSN vydává víza v souladu s diplomatickou praxí přednostně. Jednotlivé případy ale odmítlo komentovat.

Témata:  Rusko USA víza OSN (Organizace spojených národů)

Související

Aktuálně se děje

15. září 2025 16:51

Novinky od slavné maminky. Veronika Khek Kubařová prozradila, jak probíhá šestinedělí

Babyboom v českém šoubyznyse pokračoval i o letních prázdninách. Prvního potomka v srpnu přivedla na svět sympatická herečka Veronika Khek Kubařová. Od radostného oznámení se její fanoušci těšili na další zprávy. Dočkali se až o uplynulém víkendu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy