Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé v USA mají obavy: Téměř třetina z nich očekává novou válku

Vlajka USA
Vlajka USA
Foto: Pixabay

Washington - Podle průzkumu institutu YouGov se 30 procent Američanů domnívá, že jejich země směřuje ke třetí světové válce. Rozděleni jsou Američané v otázce vztahu vůči Íránu.

Výsledky průzkumu zveřejnila televize CBS News. Téměř polovina dotázaných možnost třetí světové války připouští, žádné obavy nemá 22 procent Američanů.

Necelé dvě pětiny respondentů se domnívají, že válka USA se Severní Koreou je nevyhnutelná. Opak si myslí 62 procent dotázaných.

Tři z deseti jsou přesvědčeni, že prezident Donald Trump by měl jadernou smlouvu s Íránem změnit, 40 procent preferuje opak. Zbytek možnost změny dohody připouští, ale příliš si ji nepřeje.

Témata:  USA průzkumy Severní Korea

Související

Aktuálně se děje

25. května 2026 5:00

Počasí: Česko má před sebou tropický týden, dorazí ale i ochlazení

Českou republiku čeká týden plný slunce, ve kterém se vystřídají tropické teploty s přechodným ochlazením. Zatímco v úterý a ve středu mohou maxima na jihu Moravy dosáhnout až třicetistupňových hodnot, ve čtvrtek dorazí chladnější vzduch od severu, který denní teploty srazí k čtyřiadvaceti stupňům. O víkendu se pak začne znovu oteplovat, s čímž se však postupně lokálně spojí výskyt přeháněk a bouřek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy