Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Velká razie v Německu: Více než 700 policistů zasahovalo proti gangům

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - Přes než 700 policistů dnes ráno prohledalo desítky bytů při razii proti motorkářským gangům v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko.

Policie v Essenu informovala, že zátah souvisí se zákazem místní skupiny motorkářského gangu Hells Angels ve městě Erkrath a její organizace Clan 81 Germany zemským ministerstvem vnitra.

Policisté prohledali více než 50 bytů a komerčních prostor skupiny a jejích podporovatelů v 16 městech. Na místech zasahovala zvláštní komanda, jednotky se psy a policisté z oddělení organizované kriminality.

Ministerstvo vnitra Severního Porýní-Vestfálska oznámilo zákaz erkrathské místní buňky motorkářského gangu Hells Angels MC Concrete a podpůrné organizace Clan 81 Germany dnes ráno. Účel a činnost rockerského klubu a jeho členů nejsou v souladu se zákony, uvedlo ministerstvo ve zdůvodnění kroku. "Právní stát nestrpí bujení paralelních společností, v nichž nejsou respektovány jeho autorita a monopol moci," uvedl zemský ministr vnitra Herbert Reul.

Témata:  Německo policie Německo

Související

Aktuálně se děje

22. dubna 2026 4:04

Měsíční předpověď počasí. Meteorologové naznačili, jak bude do poloviny května

Teprve sice začala poslední dubnová dekáda, ale meteorologové už mají tušení, jak bude do poloviny května. Úplně skvělé zprávy pro nás nemají, protože teploty nebudou šplhat moc vysoko. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy