reklama

"Nikdy jsem si nedovolil komentovat vnitřní politický život v jiných zemích a ani to dělat nebudu. Dovolím si komentovat vnitřní politický život na Slovensku. Chci s velkou radostí konstatovat, že se stáváme jakýmsi proevropským ostrovem v tomto regionu," řekl Fico po schůzce se slovenským prezidentem, předsedou parlamentu a místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem.

"Byl bych velmi rád, pokud by se potvrdila ta slova, která zaznívala i během prohlášení pana Babiše a některých představitelů ANO, že chtějí mít vládu, která bude proevropská. Víme ovšem, že to bude mimořádně těžké. Volební výsledek stran, které jsou otevřeně protievropské a euroskeptické, je velmi silný," řekl Šefčovič.

Eurokomisař vyjádřil naději, že se českým politikům podaří sestavit vládu, která dokáže potvrdit proevropský kurs České republiky.

Výsledek voleb označil Šefčovič za jisté zklamání, ovšem nikoliv za velké překvapení. V reakci na rozhodnutí českých voličů také řekl, že o evropských tématech je třeba diskutovat mnohem aktivněji.

reklama