Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie řeší dva roky starý případ zmizení, Rakousko vypsalo odměnu 10 tisíc eur

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto ČT

České Budějovice - Rakouská policie pátrá po dvou mužích (oba 29), kteří zmizeli v roce 2015. Na informaci po pohřešovaných je vypsána odměna 10 tisíc eur.

Andreas Leitner a Maximillian Baumgartner v září 2015 zmizeli z obce Zwettl nedaleko hranic s Českou republikou.

"Odjeli pravděpodobně velmi nápadným vozidlem Citroën BX, stříbrné barvy, registrační značky UU-883DP. Ve spolupráci s jihočeskými kriminalisty tak rakouští kolegové znovu žádají o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace je možné volat policistům na linku 158," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Vyplacení zveřejněné odměny se bude řídit pravidly Spolkového kriminálního úřadu ve Vídni. Od července letošního roku se do pátrání po obou mužích zapojil také odbor neobjasněných případů spolkového kriminálního úřadu.

Podle posledních informací muži ze Zwettlu směřovali k vodní nádrži Lipno. Následně je lidé spatřili v polovině září roku 2015 ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku.

Témata:  krimi pohřešované osoby Rakousko

Související

Aktuálně se děje

21. ledna 2026 21:05

21. ledna 2026 16:55

Vémola avizuje vlastní vyjádření ke kauze. Promluví i jeho manželka

Karlos Vémola se prostřednictvím týmu rozhodl reagovat na informace zveřejněné po vydání policejní zprávy o případu, který se má týkat jeho osoby. Podle spolupracovníků stále není jasné, z čeho je zápasník podezřelý. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy