Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hvězdný hokejista Ovečkin v Rusku založil fanklub ruského prezidenta Putina

Vladimir Putin, prezident Ruské federace
Vladimir Putin, prezident Ruské federace
Foto: kremlin.ru

Moskva – Hokejová superstar a kapitán hokejistů Washingtonu Capitals Alexandr Ovečkin založil společenskou organizaci sdružující stoupence ruského prezidenta Vladimira Putina. 

Hráč NHL to dnes oznámil sociální síti Instagram. Hnutí zvané Putin Team má podle slavného útočníka světu ukázat „silné a semknuté Rusko". Na členství v Putinově týmu je prý hrdý.

„Nikdy jsem se netajil svým vztahem k našemu prezidentovi a vždy jsem ho otevřeně podporoval," napsal dvaatřicetiletý hokejista. „Jsem přesvědčen, že nás, stoupenců Vladimira Putina, je mnoho. Pojďme se sjednotit a ukázat všem silné a semknuté Rusko," uvedl ruský útočník.

Putin, který podle kremelského mluvčího Dmitrije Peskova o Ovečkinově iniciativě neví, se s hokejistou nejednou osobně setkal. Naposledy v srpnu spolu předávali ceny na turnaji v bojovém sportu sambo v jihoruském Soči.

Témata:  Alexandr Ovečkin Vladimír Putin Rusko

Související

Aktuálně se děje

18. října 2025 21:01

18. října 2025 10:08

17. října 2025 18:37

Moderátorský výkon vzbudil vášně. Kateřina Brožová se pustila do Michaely Jílkové

Česká televize odolává stále většímu tlaku, přičemž jedním z často kritizovaných pořadů je Máte slovo, kde však dostávají prostor se vyjádřit všechny vrstvy společnosti. Tentokrát se na novou epizodu dívala i Kateřina Brožová a dala jasně najevo, co se jí nelíbilo. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy