Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vietnam zasáhl tajfun Damrey, zabil nejméně 27 lidí

Hurikán
Hurikán
Foto: Pixabay

Hanoj - Mohutný tajfun ve Vietnamu zabil nejméně 27 lidí, dalších 22 se pohřešuje, oznámily dnes místní úřady.

Živel se přehnal přes pobřežní regiony centrálních a jižních částí země, zničil 600 domů a 40.000 dalších poškodil.

Tajfun Damrey přinesl do Vietnamu mohutné deště, meteorologové varují před záplavami v níže položených oblastech země a před sesuvy půdy v horách. Na mnoha místech byla přerušena dodávka elektřiny.

Mezi pohřešovanými je 17 členů posádky nákladní lodě, které se potopila u pobřeží provincie Binh Dinh. Přes 70 členů posádky se podařilo zachránit.

Témata:  Vietnam Tajfun

Související

Aktuálně se děje

5. listopadu 2025 21:43

Pravda o The Beatles konečně odhalena: Paul McCartney poprvé promluvil o největší konspirační teorii

Hudební legenda Sir Paul McCartney se poprvé obsáhle vyjádřil ke zlověstné konspirační teorii, která kolovala po celá léta po roce 1966. Podle těchto vytrvalých fám měl člen The Beatles zemřít při autonehodě a kapela ho nahradila dvojníkem. Věřící v tuto teorii šli tak daleko, že například obal alba Abbey Road z roku 1969 interpretovali jako pohřební průvod.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy