Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Falešný účet na Twitteru ohlásil Kunderovo údajné úmrtí

Twitter
Twitter
Foto: INT

Paříž - Falešný twitterový účet dnes ohlásil údajnou smrt francouzského spisovatele českého původu Milana Kundery.

Zpráva vyšla na účtu, který zneužil názvu Kunderova nakladatelství Gallimard, a velmi rychle byla dementována, napsal server Vanityfair.fr.

Jeden z prvních, kdo informaci popřel, byl francouzský expremiér Manuel Valls. "Pitomost! Právě jsem s ním mluvil. A mluvit s mrtvým není privilegiem ani bývalého premiéra!" reagoval socialistický politik rovněž na twitteru.

Spisovatel Christian Salmon, jenž vydal knihu rozhovorů s autorem Nesnesitelné lehkosti bytí, později na twitteru napsal, že Kundera sice umřel, ale smíchy, když se "novinku" dozvěděl. Právě v té chvíli si 88letý brněnský rodák pochutnával na vínu z Bordeaux.

Témata:  Milan Kundera X (dříve Twitter)

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 16:51

Tohle knihkupci přehnali? Radka Třeštíková zastavila vydání své nové knihy

Vydání nové knihy autorky Radky Třeštíkové s názvem Někdo to udělat musel se nečekaně odkládá. Spisovatelka se rozhodla celý projekt pozastavit v reakci na postup knižních distribucí a e-shopů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.