Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet obětí tajfunu Damrey stoupl na 89

Hurikán
Hurikán
Foto: Pixabay

Hanoj - Počet obětí tajfunu Damrey, který o víkendu zasáhl východní pobřeží centrálního Vietnamu, vystoupil na 89.

Dalších 18 lidí se pohřešuje, informovala dnes agentura AP s odvoláním na vietnamskou vládu. Pondělní bilance uváděla 61 mrtvých.

K pátrání po pohřešovaných byli zmobilizováni policisté, vojáci i vesničané, uvedl zaměstnanec vietnamského úřadu pro pátrání po obětech a jejich záchranu. Během živelní pohromy bylo zraněno 174 lidí, řekl AP anonymní vládní zdroj.

Vláda nařídila uvolnit na pomoc postiženým 44 milionů USD (972 milionů Kč). Bouře zničila 2000 domů a dalších zhruba 80.000 poničila.

Témata:  Vietnam Tajfun

Související

Aktuálně se děje

5. dubna 2026 20:38

Česká televize osladí fanouškům Velikonoce populárním pořadem. Objeví se v něm hvězdy StarDance

Velikonoční pondělí na obrazovkách České televize zpestří speciální charitativní vydání oblíbeného pořadu Peče celá země. Tentokrát se v cukrářském stanu namísto amatérských pekařů objeví známé tváře českého showbyznysu, které se rozhodly podpořit nadaci Pomozte dětem. Diváci se mohou těšit na výkony hvězd, které se u pečení nejen pořádně zapotily, ale postaraly se i o řadu humorných situací.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy