Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejšťastnější Němci jsou ve Šlesvicku-Holštýnsku, nejméně šťastní v Sasku-Anhaltsku

Německo
Německo
Foto: Pixabay

Berlín - V Německu se snižuje rozdíl ve spokojenosti obyvatel západní a východní části země. Nejšťastnější jsou obyvatelé Šlesvicka-Holštýnska, Hamburku a Bádenska. Vyplývá to z takzvaného Atlasu štěstí, který v úterý zveřejnila firma Deutsche Post.

Subjektivní pocit štěstí hodnotili Němci na škále od 0 do 10 bodů s průměrným výsledkem 7,07, což je prakticky stejná hodnota jako loni - 7,11. Za vysokou spokojeností vidí jeden ze spoluautorů studie Bernd Raffelhüschen dobrou hospodářskou situaci, nízkou nezaměstnanost a zvyšující se mzdy.

V bývalé NDR je spokojenost se 6,89 bodu o něco nižší než v někdejším západním Německu, kde dosahuje 7,11 bodu. Rozdíl je tedy 0,22 bodu, zatímco před rokem byl 0,28 bodu.

Jako nejspokojenější vychází severoněmecké Šlesvicko-Holštýnsko (7,43 bodu). Dále Hamburk a jihoněmecké Bádensko (oba 7,28). Na opačném konci jsou východoněmecké Sasko-Anhaltsko (6,83), Braniborsko (6,86) a Meklenbursko-Přední Pomořansko (6,89).

Témata:  Německo průzkumy

Související

Aktuálně se děje

10:27

Nevydařená dovolená v Egyptě. Marie Růžičková se hlasitě rozčiluje

Česko momentálně s napětím sleduje mistrovství světa v hokeji, jehož se jako hráč i trenér v minulosti opakovaně zúčastnil Vladimír Růžička. V posledních letech ale zažil ústup ze slávy. Šampionát i tak jistě sleduje, zatímco jeho manželka Marie vyrazila na dovolenou do Egypta. Letošní zážitek ze severoafrické země je zatím speciální. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?