Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moskva chtěla Trumpa potěšit "dámskou společností", prozradil bývalý bodyguard

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Washington - Donaldu Trumpovi před soutěží krásy Miss Universe 2013 nabízeli, že mu do hotelového pokoje v Moskvě pošlou pět žen. Řekl to jeho bývalý osobní strážce Keith Schiller před výborem americké Sněmovny reprezentantů pro dohled nad tajnými službami.

S nabídkou přišel jeden z Trumpových obchodních partnerů přímo za Schillerem, ten ji ale považoval za vtip a odmítl. "Takové věci my neděláme," odpověděl prý Schiller. O návrhu cestou do hotelu obeznámil i Trumpa. Oba to považovali za vtip a společně se tomu prý zasmáli.

Schillerův právník Stuart Sears řekl, že verze výpovědi, které unikly do médií, jsou zavádějící a nepravdivé.

"Je otřesné, že výbor, který údajně ve veřejném zájmu vyšetřuje úniky (informací), sám vynáší informace a očerňuje svědky jako je pan Schiller, kteří s ním spolupracují," cituje NBC Searse.

Výbor americké Sněmovny reprezentantů pro dohled nad tajnými službami v současné době vyšetřuje mimo jiné vliv Moskvy na loňské prezidentské volby v USA i samotnou soutěž Miss Universe. Tu v roce 2013 v Moskvě uspořádala společnost patřící Trumpovi.

Témata:  Donald Trump Miss Universe Rusko

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 21:08

Manželství Harryho a Meghan se hroutí? Snaží se přesvědčit o opaku, moc to ale nejde

Princ Harry a Meghan Markle se po týdnech spekulací o napětí v jejich vztahu objevili bok po boku na koncertě americké zpěvačky Beyoncé v Los Angeles. V rámci jejího turné Cowboy Carter si užívali večer plný hudby, tance a společných chvil, a veřejnosti tak dali jasně najevo, že jejich manželství rozhodně není v troskách.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?