Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pokuty se nevyhnou ani ti nejbohatší: Norka dostala obří byla potrestaná za řízení po vlivem alkoholu

Alkohol, ilustrační foto
Alkohol, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Oslo - Pokutou ve výši 250.000 norských korun (asi 661.000 Kč) a 18denním podmínečným trestem vězení potrestal soud v Oslu nejbohatší Norku za to, že řídila pod vlivem alkoholu.

Pokuta za tyto přestupky bývá v Norsku obvykle udělována ve výši 1,5násobku hrubého měsíčního příjmu. V tomto případě soud zohlednil, že dvaadvacetiletá Katharina Andresenová je ještě studentka, a sankci vypočítal na základě jejího jmění ve výši 7,7 miliardy norských korun (přes 20 miliard Kč). Píše o tom agentura AFP.

Soud Andresenové uložil také třináctiměsíční zákaz řízení. Po uplynutí této doby bude muset znovu skládat řidičské zkoušky.

Dědičce rodiny investorů a průmyslníků naměřili policisté při noční silniční kontrole v dubnu třikrát vyšší množství alkoholu v krvi, než je povoleno.

Témata:  Norsko řidiči pokuty alkohol

Související

Aktuálně se děje

30. dubna 2026 8:29

Charlotte Gott vydala první píseň. Poslechněte si ji

Je tady poslední dubnový den, který spousta hudebních fanoušků už několik dní vyhlížela. Oficiálně totiž začíná sólová kariéra Charlotte Gottové, vychází její první singl In Too Deep. Lidé si mohou písničku poslechnout na streamovacích platformách. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy