Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při povodních a sesuvech půdy na Jávě zemřelo nejméně 11 lidí

indonésie
indonésie
Foto: INT

Jakarta - Povodně a sesuvy půdy na východě indonéského ostrova Jáva si vyžádaly nejméně 11 obětí. Podle úřadů bylo z regionu evakuováno asi 4000 lidí.

Živel, který od pondělí zaplavil 20 okrsků na východě Jávy a na jihovýchodě ostrova Bali, způsobila tropická bouře.

Přívalové deště způsobily záplavy ve 13 vesnicích v oblasti, kde zničily tisíce domů.

Sezonní deště, které jsou příčinou povodní a sesuvů půdy, jsou v Indonésii běžné. Každoročně se objevují v různých částech země a obvykle si vyžádají desítky životů.

Témata:  povodně Indonésie sesuv půdy

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí se o víkendu změní, teplo vystřídá déšť

Nadcházející víkend nabídne dvě tváře jara. Zatímco sobota bude přát výletům a venkovním aktivitám, v neděli musíme počítat s citelnou změnou a deštníky budou nezbytnou výbavou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Péter Magyar (TISZA)

Komentář

Přivede Magyar Maďarsko do eurozóny? Trhy naznačují odpověď

Trhy o tom zatím rozhodně přesvědčeny nejsou. Výnos maďarských dluhopisů sice po jeho volebním triumfu citelně klesl. I tak se však rozdíl ve výnosu (spread) desetiletých maďarských a desetiletých slovenských dluhopisů drží o něco výše než v průměru v letech 2018 a 2019. A to eurové Slovensko rozhodně rozpočtově nehospodaří nikterak ukázkově.