reklama
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v kómatu! - anotační obrázek
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v…

"Nesoustřeďujte se na mě, soustřeďte se raději na islamistický terorismus ve Spojeném království," napsal Trump na twitteru. Šéf Bílého domu tento týden sdílel tři videonahrávky, na nichž jsou podle Fransenové vidět násilnosti ze strany muslimů. 

Mluvčí britské vlády za to Trumpa, který má na twitteru 40 milionů sledujících, ve středu kritizoval. "Není v pořádku, že to prezident udělal," uvedl. "Britain First usiluje o rozdělení společnosti užíváním svých nenávistných historek, které šíří lži a zvyšují napětí. U poctivých lidí vyvolávají strach," dodal mluvčí.

Washington a Londýn jsou blízcí spojenci a britská premiérka Mayová byla prvním zahraničním státníkem, který navštívil USA po nástupu Trumpa do Bílého domu. Mayová při té příležitosti řekla, že usiluje o "zvláštní vztahy" s Washingtonem.

Britští opoziční politici vládu vyzvali, aby zrušila pozvání Trumpa na státní návštěvu Británie. Pozvání dostal americký prezident již krátce po své inauguraci v lednu z rukou Mayové, datum návštěvy stále stanoveno nebylo.

Trump při svém pokárání Mayové nejprve označil špatný twitterový účet a svůj komentář adresoval jiné uživatelce, která má pouze šest sledujících. Tweet poté smazal a poslal ho znovu, tentokrát již správně.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama