reklama
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v kómatu! - anotační obrázek
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v…

"Blokáda byla částečně uvolněna..., musí ale být zcela odvolána, pokud chceme zamezit humanitární tragédii, v jejímž důsledku mohou přijít o život miliony lidí," uvedl šéf OCHA Mark Lowcock.

V důsledku blokády nebylo možné do nejchudší země regionu dovážet pohonné hmoty nutné k provozu vodních čerpadel, ale ani potraviny či léky. Značná část populace je podvyživena a po většinu roku se v zemi šířila cholera. Blokáda byla minulý týden částečně uvolněna. Komerční společnosti ale do země dál nesmějí dovážet.

Saúdská Arábie rozhodla začátkem listopadu o uzavření všech přístupových tras do Jemenu přes letiště a přístavy, které mají pod kontrolou povstalci. Mělo to zabránit jejich dalšímu vyzbrojování z Íránu. Důvodem byl raketový útok z jemenského území na letiště u Rijádu. Podle Rijádu je za útok zodpovědný Írán, který rakety jemenským povstalcům dodává.

Ve čtvrtek jemenští šíitští povstalci provedli úspěšný test balistické rakety středního doletu, která zasáhla vojenský cíl v Saúdské Arábii. Rijád uvedl, že jeho protivzdušná obranu střelu zneškodnila.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama