reklama
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v kómatu! - anotační obrázek
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v…

"Ano, budu kandidovat na prezidenta," řekl Putin ve středu při setkání s pracovníky automobilky GAZ v Nižním Novgorodě. Volby se budou konat příští rok v březnu, volební kampaň má ústřední volební komise odstartovat v několika příštích dnech.

"Putin oznámí až později, zda bude v prezidentských volbách kandidovat sám nebo s podporou strany Jednotné Rusko," řekl dnes kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Není podle něj zatím ani známo, kdo povede jeho volební štáb. Zatím prý žádný neexistuje.

Peskov potvrdil všeobecně uznávaný fakt, že dosavadní prezident je ve volbách vysokým favoritem. "Kandidovat budou kromě něj i jiní, ale šance má samozřejmě nejvyšší Putin. Taková úroveň lidové podpory je pro ostatní kandidáty nedostupná," dodal Peskov.

Za hlavní Putinovy protikandidáty média považují vůdce nacionalistů Vladimira Žirinovského a šéfa ruských komunistů Gennadije Zjuganova. Jejich podpora ale za oblibou Putina daleko zaostává. Jen v jednotkách procent zaznamenávají průzkumy oblibu kandidátů neparlamentní opozice, například moderátorky Xenije Sobčakové nebo protikorupčního aktivisty Alexeje Navalného.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama