Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko má strach z navrátilců z Islámského státu, agenti odhalili buňku teroristl

Bojovník Islámského státu
Bojovník Islámského státu
Foto: Wikimedia Commons

Moskva - Ruská tajná služba FSB odhalila teroristickou buňku, která chystala na silvestra a během nadcházející prezidentské kampaně atentáty.

Buňku tvořili lidé původem ze středoasijských republik. Šéf FSB Alexandr Bortnikov v této souvislosti varoval před džihádisty.

Řekl, že se radikálové po porážce Islámského státu budou chtít vrátit do Ruska. Moskva již vyhlásila své vítězství nad IS a prezident Vladimir Putin nařídil postupné stahování ruských vojáků ze Sýrie.

Problém s radikály, kteří dříve působili či stále ještě působí v řadách IS, řeší také Evropská unie. Evropský policejní úřad Europol odhaduje, že k islamistům odešlo z Evropy několik tisíc lidí, z nichž část se vrátila.

Témata:  Rusko Islámský stát teroristické útoky v Rusku

Související

Aktuálně se děje

12. září 2025 16:09

Na Česko se ženou další vydatné deště. Meteorologové avizují výstrahu

Česko zasáhnou v noci ze soboty a v neděli další intenzivní srážky. Meteorologové je očekávají zejména na Moravě a ve Slezsku. Situace je ale zatím zatížena řadou nejistot, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Erika Kirková

Vražda, která otřásla Amerikou. Zdrcená vdova po Kirkovi poprvé promluvila

Erika Kirková v pátek promluvila poprvé po středeční vraždě manžela Charlieho Kirka. Vdova přislíbila jeho příznivcům, že bude pokračovat v rozjetých projektech, ať už jde o veřejné diskuze či úspěšný podcast. Kirk byl zastřelen během veřejného vystoupení, podezřelý už se nachází ve vazbě.