reklama

Agent FBI Peter Strzok a právnička FBI Lisa Pageová si od roku 2015 napsali stovky textových zpráv, v nichž diskutovali o budoucí hlavě Spojených států. Podle deníku The Washington Post byli nejen kolegové, ale spojoval je také mimomanželský milenecký poměr. Strzok byl rovněž jednou z klíčových postav při vyšetřování Hillary Clintonové kvůli využívání soukromého e-mailu ke služebním účelům.

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller odvolal Strzoka z funkce už v létě, kdy se vedení úřadu o sporném obsahu SMS zpráv dozvědělo. Na vyšetřování se již nepodílí ani Pageová. Oba ale u FBI dál pracují.

Existence kontroverzních vzkazů, o nichž americká média informovala na začátku tohoto měsíce, pak Trumpovi poskytla munici k tomu, aby FBI obvinil z politické předpojatosti. Republikáni rovněž tehdy uvedli, že Muellerův tým není nezaujatý a jeho závěrům nelze věřit.

Mueller se už několik měsíců snaží odhalit případné vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb a jeho pozornost se stále více soustřeďuje na osoby v Trumpově okolí.

FBI řídí Chris Wray, jenž v čele instituce vystřídal v květnu Jamese Comeyho, kterého Trump vyhodil.

reklama