Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Senátorovi McCainovi způsobuje léčba nádoru vedlejší potíže, musel být hospitalizován

John Sidney McCain III., je americký republikánský politik, senátor za stát Arizona a veterán války ve Vietnamu. V roce 2008 byl republikánským kandidátem pro prezidentské volby, které nakonec vyhrál jeho protikandidát Barack Obama.
John Sidney McCain III., je americký republikánský politik, senátor za stát Arizona a veterán války ve Vietnamu. V roce 2008 byl republikánským kandidátem pro prezidentské volby, které nakonec vyhrál jeho protikandidát Barack Obama.
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Washington - Léčba republikánského senátora Johna McCaina, který trpí glioblastomem, má vedlejší účinky. Musel kvůli nim být hospitalizován. Podle CNN je vlivný politik po chemoterapii vyčerpán.

McCainův úřad oznámil, že senátor nyní pobývá ve vojenské nemocnici na předměstí Washingtonu, kde se léčí z běžných vedlejších účinků souvisejících s terapií. "Senátor se těší, že se bude moci do práce vrátit co nejdříve," sdělil McCainův štáb.

Zdroje citované CNN nicméně uvedly, že McCain očividně ztrácí životní energii a že na poslední schůzce republikánů vůbec nehovořil, což je pro něj zcela neobvyklé.

Informace o tom, že McCain trpí glioblastomem, oznámili lékaři se senátorovým souhlasem v červenci. Glioblastom je považován za nejagresivnější typ mozkových nádorů.

Témata:  John McCain rakovina USA

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 16:53

Svět se svorně ptá na zásadní otázku: Kdo bude nový James Bond?

S každým dalším dnem roste napětí mezi fanoušky legendární filmové série o Jamesi Bondovi. Po odchodu Daniela Craiga z role slavného agenta 007 a nedávném oznámení, že Amazon získal kreativní kontrolu nad značkou, se otázka jeho nástupce stává jedním z nejdiskutovanějších témat filmového světa, píše BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Friedrich Merz

Volby v Německu 2025 sleduje celá Evropa. Svět se za poslední týdny radikálně změnil

Němečtí voliči dnes vyrazili k volbám, ale svět, ve kterém se volební kampaň rozběhla před několika týdny, se od té doby zásadně změnil. Německo, třetí největší ekonomika světa a nejlidnatější země Evropské unie, se nachází na křižovatce, kdy se musí vypořádat s rozpadáním transatlantické aliance pod vedením Donalda Trumpa, novými hrozbami pro evropskou bezpečnost a s ekonomickým modelem, který se ocitá v krizi.